آموزش مدلسازی توپوگرافی در اسکچاپ

وبلاگ > آموزش‌های رایگان > آموزش اسکچاپ > آموزش مدلسازی توپوگرافی در اسکچاپ

آنچه در این مطلب میخوانید:

آموزش مدلسازی توپوگرافی در اسکچاپ

مدلسازی پستی و بلندی و توپوگرافی در Sketchup

1-برای مدلسازی توپوگرافی ابتدا نوار ابزار Location  را که مربوط به خود اسکچاپ هست رواز منوی view  قسمت Toolbars انتخاب میکنیم و سپس با انتخاب گزینه Add Location  قسمت مورد نطر را انتخاب میکنیم.

2-سپس بعد از انتخاب قسمت مورد نظر از پنجره ی Select Region  گزینه ی Digital Glob  را انتخاب میکنیم و گزینه Import  رو میزنیم تا قسمت انتخابی وارد محیط اسیکجاپ شود.

3-بعد از وارد شدن قسمت مورد نظر به محیط اسکچاپ از نوار ابزار Location  قسمت Toggle Terrain  را انتخاب تا دقیقا پستی و بلندی ها و اختلاف ارتفاع مشخص شود. فقط توجه داشته باشید که حتما بعد از این مراحل ابتدا نقشه را انتخاب کرده و کلیک سمت راست موس را فشار میدهیمو گزینه ی unlock  را انتخاب میکنیم تا نفشه از حالت قفل برای ما خارج شود.

4-سپس با استفاده از گزینه ی Joint push pull گزینه Vector push pull  را انتخاب میکنیم(دقت کنید که حتما گزینه ی Shape on a Plane  فعال باشد) و تا کمترین ارتفاع Push Pull را انجام میدهیم.

5-حال با استفاده از پلاگین Slicer  ابتدا محورZ  را انتخاب میکنیم و با تعریف یک ضخامت و فاصله بین ضخامت هاحجم ایجاد شده را برش میدهیم تا به صورت توپوگرافی برای ما ایجاد شود.

نکته:برای استفاده از پلاگین Slicer حتما باید حجم ما سالید باشه و فایل سیو باشه.

برای تهیه پکیج اموزشی اسکچاپ دیزاین همین حالا اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *