آموزش منظم سازی اشیا با Align , Distribute در فتوشاپ

آنچه در این مطلب میخوانید:

نحوه چیدمان و مرتب سازی اشیا در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش فتوشاپ، به مرتب سازی اشیا و لایه ها تحت دو ویدئو آموزشی خواهیم پرداخت. در این آموزش از سری آموزش های رایگان مجموعه دکتر سی جی شما یاد خواهید گرفت چطور با استفاده از گزینه های Align و Distribute در دستور Move می توانیم لایه ها را به سرعت مرتب کنیم.

گزینه Align

برای شروع آموزش با یک مثال آغاز می کنیم، با استفاده از ابزار Marquee Tool، یک مستطیل ترسیم میکنیم و با استفاده از Shift F5 به مستطیل ترسیم شده رنگ نسبت می دهیم. با انتخاب لایه و فشردن کلید Alt از مستطیل ترسیمی چندین کپی تهیه می کنیم. سپس با انتخاب اولین لایه و فشردن کلید Shift تمامی لایه ها را انتخاب می کنیم. حال درقسمت بالای صفحه نرم افزار آیتم های جدید Align ظاهر می شوند.

 

در واقع با گزینه Align می توhنیم چیدمان اشیا و لایه های موجود در فتوشاپ رو بصورت ردیفی یا ستونی نسبت به لبه یا وسط محتوا انجام دهیم.

نکته: توجه داشته باشید که با انتخاب دو لایه گزینه Align و با انتخاب سه لایه گزینه Distribute برای شما فعال میشود. 

گزینه Distribute

اگر بخواهیم ترتیب چیدمان و فاصله بین اشیا را تنظیم کنیم میتوانیم از گزینه Distribute استفاده کنیم. به این صورت که مثل Align، تمامی لایه ها و یا اشیا مورد نظر را انتخاب میکنیم و حال هرچیدمانی که مدنظر هست را انتخاب میکنیم بطور مثال چیدمانی را انتخاب میکنیم که براساس فاصله بین لایه اول و آخر مابقی لایه ها با فاصله های یکسان از یکدیگر قرار می دهد.

 

در این دو ویدئو آموزشی که توسط مهندس محمد امان زادگان تهیه شده است با نحوه چیدمان و مرتب سازی اشیا و فونت ها در فتوشاپ آشنا خواهیم شد.

 

 

ما در مسیر یادگیری همراه شما هستیم 🙂

خوشحال میشیم سوالات و پیشنهادات خودتون رو در قسمت نظرات همین مطلب برامون بنویسین. و اگر شما هم علاقه مند به نرم افزار فتوشاپ هستید و دوست دارید آموزش های رایگان این نرم افزار ببینید حتما به سایت دکتر سی جی سر بزنید 😉

از خودت یه قهرمان بساز!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟