آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

وبلاگ > آموزش‌های رایگان > آموزش فتوشاپ > آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

آنچه در این مطلب میخوانید:

آموزش ویرایش فضای کار (Workspace) در اتوکد

نحوه کار با Workspace (فضای کار) در نرم افزار فتوشاپ

Workspace

زمانی که با نرم افزار فتوشاپ کار می کنیم، درواقع به محیطی که هر صفحه یا Panel در آن مشغول به کار است، فضای کار یا Workspace گفته می شود. در ادامه به آموزش فضای کار در فتوشاپ و نحوه ی شخصی سازی آن متناسب با نیاز خود خواهیم پرداخت.

فضای کار پیش فرض فتوشاپ (Essential Workspace)

در واقع زمانی که وارد محیط فتوشاپ می شویم، فضایی که بطور پیش فرض نرم افزار فتوشاپ در اختیار ما قرار می هد فضای Essentials است. حال از تب Window می توانیم فضای مورد نظر را بسته به نیاز خود از فتوشاپ انتخاب کنیم.

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

در این محیط (Essentials Workspace) ابزارهایی را بطور عمومی مشاهده می کنیم نظیر:

  1. Colors
  2. Pattern
  3. Gradient
  4. Learn (این قسمت در فتوشاپ های جدید اضافه شده و درواقع یکسری نکات و ترفندهایی بصورت مرحله به مرحله آموزش می دهد)
  5. Libraries
  6. Adjusments
  7. Layers
  8. Channels
  9. Paths

که هر مورد از این ابزارها بسته به کارکرد یا پروژه ای که انجام می دهید، میتوانید حذف کنید یا با یک Drag & Drop ساده جابه جایی انجام دهید !

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

فضای کاری سه بعدی (3D)

اگر بخواهیم درون فتوشاپ بصورت سه بعدی کار کنیم، میتوانیم از تب Window گزینه 3D فضای کار را انتخاب کنیم. بنابراین تمامی صفحاتی (Panels) که مربوط به قسمت سه بعدی می باشد و کلیه ابزارهایی که برای سه بعدی سازی اشیا لازم است را مشاهده خواهیم کرد.

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

فضای کاری Graphic and Web

این فضا بیشتر برای طراحان سایت کاربرد دارد. که اگر دقت کنیم با فعال کردن این فضای کار، پنل های Character و Paragraph و GlyPhs نمایش داده میشود که مربوط به مدیریت متن می باشد.

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

فضای کاری Motion

در واقع این فضای کاری برای انجام کارهای مربوط به انیمیشن می باشد. در این قسمت TimeLine را مشاهده می کنید که برای کار روی فیلم و انیمیشن مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

فضای کاری Painting

از این فضای کاری برای نقاشی کردن میتوانیم استفاده کنیم. درواقع در این فضای کاری دسترسی به رنگ ها و براش های مختلف سریع تر می باشد. دسته بندی های دقیقی از براش ها و رنگ ها در اختیار ما قرار گرافته است.

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

فضای کاری عکاسی (Photography)

فضای کاری عکاسی به نسبت سایر فضاهای موجود در فتوشاپ به فضای کاری Essential نزدیک تر است. تفاوت این دو فضا در این است که در فضای کاری Photography پنل های Navigator و Histogram جایگزین پنل های Colors و Swatches شده اند که این دو پنل بسیار در روتوش و ویرایش تصاویر کاربردی هستند.

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

در هریک از فضاهای کاری گفته شده می توانیم تغییرات مورد نظر را بر روی Panel ها اعمال کنیم و چنانچه خواستیم مجددا به حالت اول برگردیم، می توانیم از تب Window، گزینه Workspace، مورد Reset را انتخاب کنیم.

آموزش workspace (فضای کار) در فتوشاپ

در ویدئو آموزشی بالا مهندس محمد امان زادگان ضمن بررسی هر یک از فضاهای کاری (Workspace) در فتوشاپ به نحوه ایجاد فضای کار و همچنین تغییر و ساخت Keyboard Shortcut خواهند پرداخت.

اگر شما هم علاقه مند به نرم افزار فتوشاپ هستین و دوست دارین که نکات و ترفندهای جالب این نرم افزار رو یاد بگیرین، آموزش های رایگان فتوشاپ مجموعه دکتر سی جی رو از دست ندین و همین الان گزینه  Allow notification وبسایت دکتر سی جی رو فعال کنین ;)

از خودت یه قهرمان بساز !

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *