آموزش نصب پلاگین در اسکچاپ Sketchup

وبلاگ > آموزش‌های رایگان > آموزش اسکچاپ > آموزش نصب پلاگین در اسکچاپ Sketchup

آنچه در این مطلب میخوانید:

آموزش نصب پلاگین در اسکچاپ Sketchup

آموزش نصب پلاگین روی اسکچاپ Sketchup

آموزش تصویری و نوشتاری نصب  sPlugin Sketchup

پلاگین ها ، افزونه هایی کوچکی هستند که قابلیت های جدیدی به نرم افزار اسکچاپ اضافه میکنند. نرم افزار اسکیچ آپ نیز همچون دیگر برنامه ها دارای پلاگین هایی است که با نصب انها میتوان امکانات بیشتری به برنامه ها افزود.

از این رو در این مطلب مهندس نوید قوامی، نحوه نصب پلاگین در اسکچاپ رو آموزش میدن تا کاربران عزیز این برنامه با آموزش نصب plugin در اسکچاپ آشنایی داشته باشند و بتوانند پلاگین های اسکچ آپ را بدون هیچگونه مشکلی نصب کنند .اسکچ آپ دارای پلاگین های متعددی است که ممکن است با فرمت rbz موجود باشند و یا با پسوند های rar , zip , و یا exe و msi که بصورت نصب هستند موجود باشند. با تهیه پکیج آموزشی اسکچاپ میتونین خیلی سریع و بصورت حرفه ای این نرم افزار رو یاد بگیرین و راحت وارد بازار کار بشین و مدلسازی کنین.

1- روش اول نصب پلاگین روی اسکچاپ؟

  • این روش یکی از ساده ترین روش ها برای نصب پلاگین در اسکچاپ است:
  • برای نصب پلاگین در این روش، ابتدا باید در نوارابزار بالا در قسمت User info، وارد بشیم (Sign in) و ایمیل خودمون رو وارد کنیم.
  • سپس از منوی Window در بالا، روی گزینه Extension Warehouse کلیک میکنیم، یه پنجره باز میشه که تو قسمت سرچ Search اسم پلاگین مورد نظرمون رو وارد میکینم. بعد ز اینکه سرچ کرد و نشونمون داد، روش کلیک میکنیم و نصبش میکنیم (Install) . اینجا یه سوال ازمون میپرسه که Yes رو انتخاب میکنیم.
  • بعد از اینکه نصب شد، کنار نوار ابزار بالا کلیک راست کرده، پلاگین مورد نظرمون رو فعال میکنیم.
نحوه نصب Plugin در Sketchup
آموزش نصب پلاگین در اسکچاپ

مسیر پوشه پلاگین های اسکچاپ کجاست؟

مسیر همیشگی قرارگیری پوشه پلاگین اسکچاپ در مسیر زیر است و شما به جای DrCG ، نامی که برای ویندوز خود انتخاب کردید را می بینید.

C:\Users\DrCG\AppData\Roaming\SketchUp\SketchUp 2017\SketchUp\Plugins

2- روش دوم نصب plugin روی اسکچ اپ؟

وارد سایت SketchUcation میشیم، اول باید اکانت داشته باشیم، بعد از اینکه اکانت رایگان ساختیم، در بالا سمت راست وارد قمتت PluginStore شده، در قسمت جستجو (Search Box) نام پلاگینی که میخوایم رو وارد میکنیم و بعدش گزینه قرمز رنگ Log in to get it  به Download تبدیل میشه.

Install Plugin in Sketchup

سپس در یرنامه اسکچ اپ در منوی Window روی گزینه Extension Manager کلیک کرده، یه پنجره باز میشه،  پلاگینی Plugin که میخواستیم رو متخاب میکنیم که تیک بخوره، پایین پنجره روی گزینه Install Extension کلیک کرده و پلاگینی که دانلود کرده بودیم و با فرمت rbz هست رو اپن open میکنیم.

آموزش نصب پلاگین در اسکچاپ Sketchup

در ویدیو زیر مهندس نوید قوامی نحوه نصب پلاگین ها در اسکچاپ رو بصورت تصویری آموزش دادن که برای یادگیری بهتر میتونین مشاهده کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *