معرفی پلاگین رندرگیری Enscape

وبلاگ > آموزش‌های رایگان > آموزش اینسکیپ > معرفی پلاگین رندرگیری Enscape

آنچه در این مطلب میخوانید:

معرفی پلاگین رندرگیری Enscape

پلاگین اینسکیپ Enscape چیست؟                   

   معرفی Enscape

پلاگین رندرگیری Enscape یک موتور قدرتمند برای رندرگیری است که برای ایجاد تصاویر و انیمیشن ها از پروژه های معماری و همچنین واقعیت مجازی (VR) به صورت Real_time (زنده) می باشد. این برنامه قابلیت نصب به صورت plugin به نرم افزارهایی مانند Sketchup ، Rhino ceros ، Autodesk Revit، Archicad را دارد. همچنین در عین سادگی سرعت رندر بالایی داشته و پردازش های زیادی رو انجام داده و در نهایت خروجی بسیار عالی رو برای شما نمایش می دهد.

همچنین این افزونه در کنار خروجی های تک فریم، قادر است که انیمیشن، پانوروما و تور مجازی EXE را به راحتی در اختیار کاربر قرار دهد.

موتور رندر اینسکیپ فقط یک انجین رندرینگ با خروجی تک فریم نیست؛ بلکه با استفاده از این plugin میتوان تصاویر 360درجه، پاناروما و یا خروجی تور مجازی بگیرید و حتی روی موبایل هم مشاهده کنید.

تمرکز اصلی Enscape در محاسبه realistic visualizations (تجسم واقعی) برای AEC پیچیدگی های خاص و با کم ترین عملیات می باشد. این برنامه برای بالابردن سرعت کار در پروژه ها از تکنولوژی Real_Time استفاده می کند و کاربران می توانند مدل سه بعدی خود را به صورت زنده با کیفیت بسیار بالا مشاهده کنند.

پلاگین رندرگیری اینسکیپ Enscape

تاریخچه اینسکیپ Enscape

از سال ۲۰۱۳ پلاگ-این Enscape توسط Enscape GmbH در آلمان برای صنعت AEC توسعه داده شد.

مزیت یادگیری و استفاده از پلاگین رندرگیری اینسکیپ Enscape

هنگامی که شما با یک نرم افزاری مانند Revit کار می کنید، در انتها نیاز دارید تا یک پرزانته حرفه ای نیز از پروژه خود داشته باشید، زیرا پرزانته یکی از مهم ترین بخش های پروژه می باشد که بحث سودآوری، سرمایه گذاری و … در آن نهفته است.

یادگیری هر یک از گزینه های بالا نیاز به زمان و تجربه خاص خود دارد و همچنین شما همیشه مجبور هستید تا مدل خود را به آن نرم افزارهای خروجی بگیرید و همیشه در فرآیند تبدیل یک فرمت به فرمت دیگری برخی اطلاعات از بین می رود و این کار شما را دشوار می کند، نیاز به زمان بیشتری برای اتمام کار دارید، تخصص بیشتری می طلبد و … .

اما Enscape مستقیما در داخل رویت یا دیگر نرم افزارهایی که پشتیبانی می کند به صورت پلاگ-این اضافه می شود و شما نیاز به نرم افزار دیگری برای تبدیل فرمت ندارید که این یکی از بزرگترین ویژگی های این برنامه است. یعنی هر کاربری که رویت کار می کند بدون یادگیری نرم افزار دیگری می تواند در رویت تصاویر و انیمیشن های بی نظیری تولید کند.

معرفی پلاگین رندرگیری Enscapeمعرفی پلاگین رندرگیری Enscape

سیستم مورد نیاز برای اینسکیپ

Windows 7 64 Bit SP1 or higher

MacOS, Windows installed via Bootcamp

نرم افزار های مورد نیاز :

Revit* ۲۰۱۵, ۲۰۱۶, ۲۰۱۷, ۲۰۱۸ , ۲۰۱۹

SketchUp Make & Pro 2016, ۲۰۱۷ ,۲۰۱۸

Rhino 5.0 64bit , ۶.۰

ArchiCAD 21 , ۲۲

Enscape نمونه پروژه های خود را با استفاده از کارت گرافیک خود (GPU) انجام می دهد.

حداقل الزامات مورد نیاز برای اجرای Enscapeیک کارت گرافیک NVIDIA یا AMD با OpenGL ۴.۲ با حداقل ۲GB VRAM و آخرین نسخه های موجود می باشد و به روز رسانی حتما انجام شود.

اینسکیپ Enscape چیست؟

اینسکیپ یک موتور قدرتمند رندرگیری است که برای ایجاد تصاویر و انیمیشن ها از پروژه های معماری و همچنین واقعیت مجازی (VR) به صورت Real_time (زنده) می باشد و قابلیت نصب بصورت پلاگین plugin به نرم افزارهایی مانند Sketchup ، Rhino ceros ، Autodesk Revit، Archicad را دارد.

کاربرد اینسکیپ چیست؟

در عرض چند ثانیه ، Enscape داده های شما را به یک مدل سه بعدی پویا تبدیل می کند که در زمان واقعی قابل پیمایش است و به شما امکان می دهد فوراً هدف طراحی خود را با مشتری خود برقرار کنید.

از چه موتوری استفاده می کند؟

Enscape بر روی یک موتور رندر اختصاصی مبتنی بر OpenGL ساخته شده است که از پردازش GPU یا سایه کاشی استفاده می کند تا پروژه های بزرگ معماری مانند فرودگاه ها و بیمارستان ها را کنترل کند ، که می تواند بیش از صد میلیون چند ضلعی و هزاران منبع نور داشته باشد.

1نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *