رازهای اتوکد | آموزش دستورهای previous, last, fence

وبلاگ > آموزش‌های رایگان > آموزش اتوکد > رازهای اتوکد | آموزش دستورهای previous, last, fence

آنچه در این مطلب میخوانید:

رازهای اتوکد | آموزش دستورهای previous, last, fence

آموزش دستورهای بسیار پرکاربرد Previous, Last, Fence

بسیاری از مواقع ترسیمات گسترده و پیچیده ای در اتوکد انجام میدیم که نیاز هست ترفندهایی رو بلد باشیم که به کمک اونها بتونیم سریع کارمون پیش ببریم و به نتیجه دلخواه برسیم. در این آموزش از سری آموزش های رازهای اتوکد با دستورهای Previous, Last, Fence آشنا خواهیم شد.

دستور  Previous:

اگر بخواهیم چند دستور مختلف را بر روی یک یا چند موضوع اجرا کنیم، بعد از اجرای هر دستور، برای اجرای دستور بعدی باید موضوعات قبلی را مجددا انتخاب کنیم و این امر گاهی زمان بر می باشد. با استفاده از دستور P (مخفف previous) می توان آخرین موضوعی که انتخاب و بر روی آن دستوری اجرا شده را انتخاب کرد.

رازهای اتوکد | آموزش دستورهای previous, last, fence

دستور Last:

از طرفی نیز می توان با استفاده از دستور Last آخرین موضوع ایجاد شده و ترسیم شده را مجددا انتخاب نمود. این دو دستور(Previous , Last) تفاوت کمی با یکدیگر دارند. در ادامه در ویدئو آموزشی به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

رازهای اتوکد | آموزش دستورهای previous, last, fence

دستور Fence:

برای حذف موارد اضافی ترسیمات در اتوکد همانطور که قبلا یاد گرفتیم میتوانیم از دستور Trim استفاده کنیم و تک به تک موارد اضافه را حذف کنیم. اما زمانی که ترسیمات گسترده باشد برای سرعت بخشیدن به کار میتوانیم بعد از فعال کردن دستور Trim از دستور Fence استفاده کنیم. در ادامه در ویدئو آموزشی به تفصیل به این دستور خواهیم پرداخت.

رازهای اتوکد | آموزش دستورهای previous, last, fence

در ویدئو بالا آموزشی با مهندس محمد امان زادگان همراه خواهیم بود تا نحوه استفاده از این ترفندها در اتوکد به ما آموزش دهند.

اتوکد هم مانند دیگر نرم افزارها، دارای ترفند و رازهایی هست که برای سرعت بخشیدن به کار، بهتر هست که آموزش ببینیم و با این رموز آشنا شویم.

مجموعه دکتر سی جی در این مسیر همراه شماست. همچنین شما می توانید برای آموزش بیشتر پکیج آموزشی اتوکد را تهیه نمایید که به طور کامل و جامع توضیحات لازم و ضروری برای یادگیری این نرم افزار داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *